Intézményünk sikeresen pályázott a „Határtalanul!” programban, mely lehetővé tette, hogy a 7. osztályos tanulók 4 napos tanulmányi kiránduláson vegyenek részt Erdélyben.

Az utazást megelőzően a diákok csoportmunkában végzett előzetes feladatok és előkészítő tanórák segítségével készültek a kirándulásra. A tanulók előzetes ismereteinek felmérése után megismerkedtek Erdély földrajzi elhelyezkedésével, fontosabb történelmi eseményeivel, Erdélyben született híres emberekkel, a székely nép mondáival és hagyományaival.

Megismerték a kiránduláson érintett települések magyarságának történetét, a határon túli elhelyezkedés történelmi okait, Románia etnikai összetételét.

A kirándulás részletes programtervét, a szervezéssel kapcsolatos fontosabb tudnivalókat a diákok az előkészítő tanórán, a szülők az előkészítő szülői értekezleten ismerhették meg.

További képek az iskola fb oldalán: Link

Prezentációk: